Cześć! Na pewno zauważyliście, że od kilku dni nad postami dodałem widget odliczający czas do 18. Targów Książki w Krakowie. Tą pełnoletność trzeba uczcić szczególnie ;) Chyba nie jest przesadą stwierdzenie, że jest to jedno z największych literackich wydarzeń w Polsce i już nie mogę się doczekać, aż się na nich pojawię. To będzie mój trzeci rok na Targach i planuję być na nich od piątku do niedzieli. Może ktoś z Was się wybiera? :)

W tym roku impreza ma miejsce w nowej hali EXPO (która mam nadzieję, że okaże się większa i nie będzie w niej tak duszno - to był do tej pory chyba jedyny minus podczas przebywania na Targach), mam nadzieję, że trafię bez problemu, choć z tym różnie u mnie bywa ;) Zwłaszcza, że teraz Kraków cały w robotach drogowych, przez co zmieniają się połączenia komunikacji miejskiej... Na szczęście od czwartku do niedzieli będzie kursował specjalny bus, który za 4 złote podwiezie wszystkich zagubionych na miejsce (więcej informacji na stronie Targów).

W piątek wybieram się w celu "wybadania terenu": chcę właśnie sprawdzić dojazd, zapoznać się z nową halą i ewentualnie kupić jedną czy dwie książki.

Sobota zapowiada się dużo bardziej interesująco: ten dzień spędzam razem z Caroline Ratliff. Sporządzamy wspólną listę książek, które chcemy kupić, i wybieramy się na poszukiwanie łupów! Chcemy wziąć też udział w zaproponowanych przez organizatorów Spotkaniu Blogerów Książkowych, a potem może w takim mniej oficjalnym ;) Tego dnia będzie także miało miejsce spotkanie z autorką Wybranych (których moja recenzja już niebawem, obiecuję!), C. J. Daugherty, na które czekam odkąd tylko pojawiły się plotki o jej przyjeździe do Polski. Pojawi się również autor Wszechświatów,
ask                                                                                                                                                                                                                                                                                     Akcja 17! - 4/17